ROZHOVORY

Radost z konce Václava Klause mladšího nemám, ale dělal věci, které už nešlo akceptovat, říká někdejší ministr Alexandr Vondra, současný kandidát občanských demokratů do europarlamentu. ODS přirovnává ke smečce vlků a mluví o tom, jak Andrej Babiš "prožral" ekonomický růst nebo proč byla pro Česko tak důležitá spolupráce Havla s Klausem.
Bývalý vicepremiér Alexandr Vondra před deseti lety spoluřídil Evropu a později se stal jejím výrazným kritikem. Tvrdí ovšem, že se nezměnil on, ale EU. I proto před životem v "progresivistickém" městě utekl na venkov a odtud chce Evropu zachraňovat.
Součástí Severoatlantické aliance je Česká republika už dvě dekády. Pevnost tohoto vztahu ale může začít slábnout, varuje v rozhovoru pro E15 exministr obrany či zahraničních věcí Alexandr Vondra. "Co vydáváme na obranu nyní, je málo. Pokud to nezvýšíme, tak hrozí, že se náš vztah s Aliancí začne postupně rozkládat," říká Vondra, který v letech...

Musíme si vybrat, zda je nám bližší Čína, nebo USA. To a mnoho dalších myšlenek uvádí v rozhovoru pro FORUM 24 Alexandr Vondra. Disident, spolupracovník Václava Havla, bývalý senátor a ministra zahraničních věcí, diplomat a odborník na vztahy ČR-USA.